Choď na obsah Choď na menu
 


Duchovná adopcia

17. 11. 2011

http://www.lumen.sk/podstranky/adopcia.php

 

DUCHOVNÁ ADOPCIA

 

 

Témou tretej rozhlasovej púte Rádia LUMEN bola rodina ako škola Božieho milosrdenstva. Pri tejto príležitosti sme začali projekt Duchovná adopcia ešte nenarodených detí. Duchovná adopcia je modlitba za ešte nenarodené dieťa, ktoré jeho rodičia vnímajú ako príťaž. Či je príčinou spôsob počatia, zlá finančná situácia, alebo zdravotné postihnutie, na tom nezáleží. Matka, či otec tohto dieťaťa vidí najrozumnejšie riešenie v interrupcii. 

 

Na interrupcii je najhoršie to, že je to konečné riešenie. Potrat totiž tehotenstvo nepreruší, ale definitívne ukončí. Je to krok, ktorý už nemôže vziať človek späť.  Ročne vďaka potratu nedostane šancu narodiť sa viac ako 50 miliónov detí.

Ten, kto sa pre duchovnú adopciu rozhodne, zloží sľub. Môže ho zložiť aj súkromne, najlepšie pred Eucharistiou alebo krížom.

Súkromný sľub znie takto:
„Oslavujem Ťa, Otče, Pán neba i zeme, že si skryl tieto veci pred múdrymi a obozretnými a zjavil si ich maličkým. Tak sa Ti zapáčilo.

Najsvätejšia Panna, Bohorodička Mária, všetci anjeli a svätí. Vedený(á) túžbou pomôcť brániť nenarodených, ja (tu povie človek, ktorý sa pre duchovnú adopciu rozhodol a spĺňa podmienky, svoje meno a pokračuje), vyhlasujem a sľubujem, že od dňa (povie konkrétny dátum) beriem do duchovnej adopcie jedno dieťa, ktorého meno pozná len Boh, a počas deviatich mesiacov, každý deň sa budem modliť za záchranu jeho života a za jeho spravodlivý a dobrý život po narodení, a to:

  • modlitbu, ktorú sa teraz pomodlím
  • môže pridať aj dobrovoľné predsavzatie, ktoré ale musí byť splniteľné. Tieto predsavzatia vo svedomí nie sú záväzné (jedno tajomstvo posvätného ruženca – napríklad)

Každodenná modlitba, ktorú sa bude nasledujúcich deväť mesiacov modliť, znie:
Pane Ježišu, pod ochranou Tvojej Matky Márie, ktorá Ťa porodila s láskou a svätého Jozefa, muža dôvery, ktorý sa staral o Teba po narodení, prosím Ťa za mnou duchovne adoptované nenarodené dieťa, ktoré sa nachádza v nebezpečenstve smrti. Prosím, daj jeho rodičom lásku a odvahu, aby svoje dieťa nechali žiť život, ktorý si mu určil Ty sám. Amen.

(Cirkevné schválenie: Mons.  František Tondra, spišský biskup, Spišské Podhradie 16. marca 2007,  číslo: 444/07).

Obrázky s textom modlitby za duchovne adoptované dieťa si môžete objednať na telefónnom čísle 048/ 471 08 26.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.