Choď na obsah Choď na menu
 


ÚMYSLY - FATIMA

„Dcéra, pozri na moje Srdce, ovinuté tŕním, ktorým ho nevďační ľudia prebodávajú rúhaním a nevďakom. Snaž sa ma aspoň ty potešiť a oznám, že sľubujem všetkým, čo sa počas piatich mesiacov v prvú sobotu vyspovedajú, prijmú sväté pri-jímanie, pomodlia sa ruženec  a strávia 15 minút v rozjímaní o 15 tajomstvách ruženca, že budem pri nich v hodine smrti so všetkými milosťami, ktoré potrebujú ku spáse.“

1. podmienka:

Svätá spoveď na prvú sobotu v mesiaci.

Svätá spoveď môže byť i v rámci prvého piatku, len si pri nej vždy treba vzbudiť úmysel odčinenia urážok voči Nebeskej Matke (už pri príprave alebo vo chvíli rozhrešenia). Ak na to zabudneme, je potrebné vzbudiť tento úmysel pri nasledujúcej spovedi, pokiaľ využijeme prvú príležitosť, ktorú na spoveď máme.

2. podmienka:

Sväté prijímanie.

Opäť je potrebné po prijatí Eucharistie vzbudiť úmysel vynahradiť urážky voči Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie. Ak nie je možné prijať Eucharistiu na prvú sobotu     v mesiaci (vo farnosti sa neslúži sv. omša), vtedy je platné     i sv. prijímanie z nasledujúcej nedele, ak s tým súhlasí kňaz vo farnosti.

3. podmienka:

Pomodliť sa v tento deň aspoň 5 desiatkov sv. ruženca na spomínaný úmysel.

4. podmienka:

stráviť 15 minút rozjímania nad tajomstvami sv. ruženca.  Môžeme uvažovať o niektorom z tajomstiev alebo celkovo nad tajomstvami zo života Ježiša Krista a jeho Matky. Fatimská sobota konaná slávnostným spôsobom s roz-jímaním pred jednotlivými tajomstvami už túto podmienku    v sebe zahŕňa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.