Choď na obsah Choď na menu
 


XIV. zastavenie: Pána Ježiša ukladajú do hrobu

30. 8. 2014

Klaniame sa ti Kriste a dobrorečíme ti.

Lebo si svojím svätým krížom svet vykúpil.

Je po všetkom. Ježišovo telo vložia do hrobu a hrob zavalia kameńom. Učeníci plní strachu a sklamania sa schovávajú. Ich predstavy a nádej o svojom majstrovi zhasla ako sfúknutá sviečka. Ostal iba dym úzkosti a rozčarovania.

Počas žitota som pochoval veľa svojich šancí a nádejí. Niekedy mojou vinou, niekedy vinou iných, alebo rôznymi okolnosťami.  Moje predstavy o živote - či už o láske, manželstve, kariére, úspechoch - sa nesplnili. Ostali vo mne sklamania, smútok a výčitky.

Teraz, Pane, všetko odovzdávam do tvojej uzdravujúcej moci. Uzdrav moje výčitky voči sebe, iným i voči tebe za všetky zmarené nádeje.

Pane, ďakujem ti, že jedna nádej však stále ostáva. Tá najúžasnejšia! Je to nádej na večnú blaženosť v tvojom kráľovstve. 

Duchu Svätý, pomôž mi plnením Božej vôle dosiahnuť život večný.

/Ticho./  

Ukrižovaný Ježišu, zmiluj sa nad nami.

Aj nad dušami v očistci.

 
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Prozba za syna

(Mama, 22. 11. 2016 21:47)

Pane jezisu Prosim o navratenie mojho Syna k viere k lepsemu spravanu ochranuj ho od vsetkeho zla pomoz mu zo vsetkeho sa dostat aby zil Ako krestan vyslis moje modlidby za neho matka ochranuj ho Dakujem vysliste moje prozby modlim sa

Prosebné volanie

(matka, 9. 7. 2015 19:38)

Pane Ježišu milostivý, zachráň nás a neopusť nás v súžení a v našom ustavičnom volaní o tvoju pomoc. Prosím Ťa zľutuj sa a maj milosrdenstvo s nami i s celým svetom.

Prosba

(Ja, 6. 10. 2014 8:24)

Pane daj mi vnutornu sila zvladnuť moju bolesť a trapenie z nešťastnej lásky. Prosím