Choď na obsah Choď na menu
 


4. deň novény Panna Mária, čo rozväzuje uzly

2. 1. 2015

Ako postupovať pri novéne

1. prežehnaj sa

2. povedz ľútosť, popros o odpustenie svojich hriechov a urob si silné predsavzatie, že sa ich viac nedopustíš 

Ľútosť:

Ó môj Bože, zo srdca ľutujem, že som Ťa urazil. Nenávidím všetky svoje hriechy, nielen pre Tvoje spravodlivé tresty, ale najmä preto, že som urazil Teba, môj Bože, ktorý si všetko dobro a zasluhuješ si všetku moju lásku. Dávam si pevné predsavzatie viac nehrešiť a vyhýbať sa blízkej príležitosti k hriechu. Amen.

3. pomodli sa prvé tri desiatky  ruženca

4. urob si meditáciu na príslušný deň novény /prvý až deviaty deň/

Meditácia 4. deň

Najdrahšia svätá Matka, Ty si štedrá ku všetkým, ktorí Ťa hľadajú, zmiluj sa nado mnou. Zverujem do Tvojich rúk tento uzol, ktorý ma odoberá o pokoj srdca, paralyzuje moju dušu, bráni mi prichádzať k Pánovi a slúžiť mu životom. 

Rozviaž tento uzol v mojom živote ..., ó Matka a popros Ježiša, aby uzdravil moju chromú vieru, ktorá sa znechucuje kvôli kameňom na ceste. Spolu s Tebou, najdrahšia Matka, sa môžem pozrieť na tieto kamene ako na priateľov. Nie nariekať kvôli nim, ale vzdávať za ne nekonečné vďaky a usmievať sa s dôverou v Tvoju silu.

 

Mária, ktorá rozväzuješ uzly, oroduj za mňa!

Panna Mária je slnko a nikomu sa neupiera jej teplo!

 

5. pomodli sa posledné dva desiatky ruženca

6. ukonči modlitbu k Panne Márii, ktorá rozväzuje uzly

Modlitba k Panne Márii, ktorá rozväzuje uzly:

Panna Mária, Matka čistej lásky, Matka ktorá nikdy neodmietneš prísť na pomoc dieťaťu v núdzi, Matka, ktorej ruky nikdy neprestanú slúžiť milovaným deťom, lebo ich pobáda Božia láska a nesmierne milosrdenstvo, ktorým je naplnené Tvoje srdce, prosím Ťa, obráť ku mne svoje súcitné oči a pozri na spleť uzlov v mojom živote. Vieš veľmi dobre, aký som nešťastný. Poznáš moju bolesť a vieš, aký som zviazaný uzlami.

Mária, Matka, ktorej Boh zveril rozväzovanie uzlov v živote svojich detí, odovzdávam do Tvojich rúk stuhu môjho života. Nikto, ani sám diabol ju nemôže vytrhnúť z Tvojej veľkej starostlivosti. V Tvojich rukách niet uzla, ktorý by nemohol byť rozuzlený. 

Mocná Matka, svojou milosťou a mocným príhovorom u svojho Syna Ježiša vezmi dnes do svojich rúk tento uzol ...

Prosím Ťa, rozviaž ho na slávu Božiu raz a navždy. Ty si moja nádej.

 

Náhľad fotografií zo zložky Panna Mária, ktorá rozväzuje uzly - foto

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

prosba

(matka, 20. 1. 2016 7:58)

Panna Maria,ktorá rozväzuješ uzly,prosim o rozviazania uzla skúšok mojej dcéry, prosím pomôž jej aby ich spravila s pokojom a zbav je strachu, stresu. Vďaka Ti Matka Božia že si stále s ňou.

pomoc vtrapeni

(matka, 5. 11. 2015 20:09)

matička predrahá,prevelice ťa prosím rozviaž moje trpké úzly v mojom živote,abysom už mohla konečne žiť spokojným životom a radovať zo života,mojich vnúčat a detí,ty si moja nadej.dakujem.

prosba

(bohuznama, 31. 10. 2015 19:59)

Panna Maria ty vies co ma trapi prosim velmi prosim pomoz.

prosba

(bohuznama, 22. 10. 2015 18:37)

Panna Maria ,co rozväzujes uzly,prosim o rozviazania uzla slabej viery,nepokoja,zufalstva a strachu z buducnosti.Som bezradna,Dakujem. dokedy este prosim pomoz.

prosba

(bohuznama, 18. 9. 2015 17:53)

Panna Maria ,co rozväzujes uzly,prosim ta o rozviazania uzla samoty,uzkosti,strachu.Dakujem.Slava ti a chvala.

prosba

(bohuznama, 15. 8. 2015 18:08)

Panna Maria,co rozväzujes uzly, prosim ta o rozviazania uzla nezamestnanosti,ktora ma nici som s toho zufala ,bezradna neviem ako dalej.Dakujem.CHvala ti a Slava.