Choď na obsah Choď na menu
 


5. deň novény Panna Mária, čo rozväzuje uzly

2. 1. 2015

Ako postupovať pri novéne

1. prežehnaj sa

2. povedz ľútosť, popros o odpustenie svojich hriechov a urob si silné predsavzatie, že sa ich viac nedopustíš 

Ľútosť:

Ó môj Bože, zo srdca ľutujem, že som Ťa urazil. Nenávidím všetky svoje hriechy, nielen pre Tvoje spravodlivé tresty, ale najmä preto, že som urazil Teba, môj Bože, ktorý si všetko dobro a zasluhuješ si všetku moju lásku. Dávam si pevné predsavzatie viac nehrešiť a vyhýbať sa blízkej príležitosti k hriechu. Amen.

3. pomodli sa prvé tri desiatky  ruženca

4. urob si meditáciu na príslušný deň novény /prvý až deviaty deň/

Meditácia 5. deň

Panna Mária, ktorá rozväzuješ uzly, štedrá a súcitná, prichádzam dnes k Tebe, aby som Ti znova zveril tento uzol v mojom živote ...., a  aby som poprosil Božiu múdrosť, že by vo svetle Ducha Svätého rozviazala túto spleť problémov. Nikdy Ťa nikdy nevidel nahnevanú, naopak Tvoje slová boli tak naplnené sladkosťou, že Duch Svätý sa ukazoval na Tvojich perách.
Odstráň zo mňa horkosť, hnev a nenávisť, ktoré mi tento uzol spôsobil. Daj mi, najdrahšia Matka, niečo zo sladkosti a múdrosti, ktorá sa ticho odráža v Tvojom srdci. A ako si bola prítomná na Turíce, popros Pána Ježiša, aby mi teraz zoslal novú prítomnosť Ducha Svätého. 
Duchu Svätý, príď a prebývaj vo mne.
 

Mária, ktorá rozväzuješ uzly, oroduj za mňa!

Panna Mária s Bohom je mocná!

 

5. pomodli sa posledné dva desiatky ruženca

6. ukonči modlitbu k Panne Márii, ktorá rozväzuje uzly

Modlitba k Panne Márii, ktorá rozväzuje uzly:

Panna Mária, Matka čistej lásky, Matka ktorá nikdy neodmietneš prísť na pomoc dieťaťu v núdzi, Matka, ktorej ruky nikdy neprestanú slúžiť milovaným deťom, lebo ich pobáda Božia láska a nesmierne milosrdenstvo, ktorým je naplnené Tvoje srdce, prosím Ťa, obráť ku mne svoje súcitné oči a pozri na spleť uzlov v mojom živote. Vieš veľmi dobre, aký som nešťastný. Poznáš moju bolesť a vieš, aký som zviazaný uzlami.

Mária, Matka, ktorej Boh zveril rozväzovanie uzlov v živote svojich detí, odovzdávam do Tvojich rúk stuhu môjho života. Nikto, ani sám diabol ju nemôže vytrhnúť z Tvojej veľkej starostlivosti. V Tvojich rukách niet uzla, ktorý by nemohol byť rozuzlený. 

Mocná Matka, svojou milosťou a mocným príhovorom u svojho Syna Ježiša vezmi dnes do svojich rúk tento uzol ...

Prosím Ťa, rozviaž ho na slávu Božiu raz a navždy. Ty si moja nádej.

 

Náhľad fotografií zo zložky Panna Mária, ktorá rozväzuje uzly - foto

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

prosba

(bohuznama, 10. 11. 2015 10:04)

Panna Maria ty poznas splet uzlov v mojom zivote-Vies ,aka som nestastna,ako som zviazana uzlami.V tvojich rukach niet uzla,ktory by nemohol byt rozuzleny.Prosim ta,rozviaz ho na slavu Boziu raz a navzdy.

prosba

(bohuznama, 9. 11. 2015 17:43)

Panna Maria pomoz prosim prednes moje prosby nebeskemu otcovi.Dakujem.

prosba

(bohuznama, 1. 11. 2015 19:33)

Panna Maria ty vies oco ta prosim pomoz velmi ta prosim dokedy to bude trvat.

prosba

(bohuznama, 23. 10. 2015 16:20)

Panna maria ,co rozväzujes uzly prosim, o rozviazania uzla nezamestnanosti aby som si nasla pracu a vedela ju zodpovedne vykonavat.Napln ma Duchom Svätym a osviet moju mysel,pamät,rozum.Dakujem.

prosba

(bohuznama, 16. 8. 2015 11:12)

Panna Maria ,co rozvezujes uzly,prosim ta o rozviazanie uzla nedokonalej modlidby,lahostajnosti voci tebe,nesustredenost na svätej omsi.Zosli namna Ducha sväteho a napln ma duchom svätym a ovocim.Osviet moj rozum,pamät.Dakujem .