Choď na obsah Choď na menu
 


8. deň novény Panna Mária, čo rozväzuje uzly

2. 1. 2015

Ako postupovať pri novéne

1. prežehnaj sa

2. povedz ľútosť, popros o odpustenie svojich hriechov a urob si silné predsavzatie, že sa ich viac nedopustíš 

Ľútosť:

Ó môj Bože, zo srdca ľutujem, že som Ťa urazil. Nenávidím všetky svoje hriechy, nielen pre Tvoje spravodlivé tresty, ale najmä preto, že som urazil Teba, môj Bože, ktorý si všetko dobro a zasluhuješ si všetku moju lásku. Dávam si pevné predsavzatie viac nehrešiť a vyhýbať sa blízkej príležitosti k hriechu. Amen.

3. pomodli sa prvé tri desiatky  ruženca

4. urob si meditáciu na príslušný deň novény /prvý až deviaty deň/

Meditácia 8. deň

Panenská Matka Božia prekypujúca milosťami, zmiluj sa nad svojim dieťaťom a rozviaž tento uzol v mojom živote ..... Potrebujem, aby si ma navštívila tak, ako si navštívila Alžbetu. Prines mi Ježiša, prines mi Ducha Svätého. Nauč ma čnostiam odvahy, radosti, pokory, viery a daj, aby som bol ako Alžbeta naplnený Duchom Svätým. Daj, aby som radostne spočíval na Tvojom Srdci, Mária.  Volím si Ťa za svoju Matku, Kráľovnú a priateľku. Dávam Ti svoje srdce a aj všetko čo mám /svoj dom a rodinu, svoje hmotné a duchovné dobrá/. Som Tvojím naveky. Vlož do mňa svoje srdce, aby som mohol robiť všetko, čo mi povie Ježiš. 
 

Mária, ktorá rozväzuješ uzly, oroduj za mňa!

Poďme teda, plní dôver, k trónu milosti!

 

5. pomodli sa posledné dva desiatky ruženca

6. ukonči modlitbu k Panne Márii, ktorá rozväzuje uzly

Modlitba k Panne Márii, ktorá rozväzuje uzly:

Panna Mária, Matka čistej lásky, Matka ktorá nikdy neodmietneš prísť na pomoc dieťaťu v núdzi, Matka, ktorej ruky nikdy neprestanú slúžiť milovaným deťom, lebo ich pobáda Božia láska a nesmierne milosrdenstvo, ktorým je naplnené Tvoje srdce, prosím Ťa, obráť ku mne svoje súcitné oči a pozri na spleť uzlov v mojom živote. Vieš veľmi dobre, aký som nešťastný. Poznáš moju bolesť a vieš, aký som zviazaný uzlami.

Mária, Matka, ktorej Boh zveril rozväzovanie uzlov v živote svojich detí, odovzdávam do Tvojich rúk stuhu môjho života. Nikto, ani sám diabol ju nemôže vytrhnúť z Tvojej veľkej starostlivosti. V Tvojich rukách niet uzla, ktorý by nemohol byť rozuzlený. 

Mocná Matka, svojou milosťou a mocným príhovorom u svojho Syna Ježiša vezmi dnes do svojich rúk tento uzol ...

Prosím Ťa, rozviaž ho na slávu Božiu raz a navždy. Ty si moja nádej.

 
 

Náhľad fotografií zo zložky Panna Mária, ktorá rozväzuje uzly - foto

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

prosba

(zuzka, 19. 11. 2015 18:10)

Panna Maria prosim ta celym srdcom rozvias vsetky uzly v mojom zivote a daj nech uzskost a strach viac v mojom zivote nemaju miesta Panna Maria ty si moja jedina nadej ochrana a zachrana vdaka ti chvala a slava na nebi aj na zemi .amen

prosba

(bohuznama, 4. 11. 2015 17:50)

Panna Maria ,prosim ta o rozviazania uzla nezamestnanosti.Prosim o pomoc pri hladani dobrej prace a pri pohovore.

prosba

(bohuznama, 4. 11. 2015 17:49)

Panna Maria ,prosim ta o rozviazania uzla nezamestnanosti.Prosim o pomoc pri hladani dobrej prace a pri pohovore.

prosba

(bohuznama, 26. 10. 2015 17:38)

Panna Maria ,co rozväzujes uzly,prosim ta o rozviazania uzla smutku, zufalstva,ziadny zmysel zivota.Panna Maria oroduj za mna.Dakujem.

prosba

(bohuznama, 19. 8. 2015 17:24)

Panna Maria ,co rozväzujes uzly,prosim ta o rozviazania uzla slabej viery,lahostajnosti,ruhania,nedovery,vycitania,nedokazat prijat kriz ,ktory musime niest.Panna Maria oroduj za mna.Dakujem.CHVALA TI A SLAVA.