Choď na obsah Choď na menu
 


Teologický základ titulu "Panna Mária, ktorá rozväzuje uzly".

2. 1. 2015

Teologický základ titulu "Panna Mária, ktorá rozväzuje uzly".

Svätý Irenej a iní cirkevní otcovia zdôrazňovali, že Panna Mária nebola len biologickým nástrojom alebo prostriedok Vtelenia, ale že spolupracovala s Bohom dobrovoľnou vierou a poslušnosťou. Známe sú ich výroky:

Uzol Evinej neposlušnosti 

rozviazala Mária poslušnosť.

Čo zviazala Eva neverou,

to rozviazala Mária vierou.

Skrze Evu prišla smrť, skrze Máriu život.

Panna Mária odpovedá vždycky na naše modlitby

"Skôr sa stratí nebo a zem, ako by Panna Mária nechala bez pomoci toho, kto ju vzýva v opravdivej a dôverujúcej modlitbe."

Luis de Blois

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

rozviazanie uzla v sebe samej ..

(MARIA , 6. 5. 2016 19:00)

maticka iba ty mozeš rozviazať uzol v nasej rodine chyba v nej porozumenie a pokoj a prosim za ..rozviazanie uzla v sebe samej neviem si najst partnera stale som sklamana ...MATICKA len ty mi mozes pomvost ja TI za pomoc dakujem

Prosba o rozviazanie uzlov

(Mária, 5. 5. 2016 20:04)

Matička , prosím Ťa vrúcne za rozviazanie uzlov v mojej rodine. Matka Božia dôverujem Ti a ďakujem za pomoc.

Už teraz Ti ďakujem...

(Iveta Mária, 8. 2. 2016 12:10)

...za vyslyšanie prosby a rozviazanie uzla vo vzťahu. Mária, Ty vieš všetko o mne, aj o mojej prosbe v ťažkej osobnej situácii. Kladiem Ti k nohám moje ubolené srdce, ale aj moju dôveru ako osobnú obetu, prosím, prijmi to odo mňa...Matka, prosím, volám k Tebe, zaceľ, čo je rozdelené.
Ďakujem, Mária:)

Zľutuj sa drahá Matička

(Mária, 17. 4. 2016 19:35)

Drahá Matička, s vrucnym srdcom Ťa, prosím rozviaž mnohé uzly mojho života, ktoré doslova ma mučia !!! Uzly nelásky, bielej mágie, neodpustenia, a všetky, ktorymi som doslova spútaná ! Nikdy nebolo počuť, že by si svoje dieťa, ktoré upenlivo volá k Tebe o pomoc, odmietla. Milujem Ťa Matička.

Prosba o ochranu a vyslyšanie

(Verona, 29. 11. 2015 12:58)

Drahá moja Panna Mária,ktorá rozväzuješ uzly,prosím Ťa o pomoc,lebo moje uzly sú už veľmi zamotané.Ďakujem Ti za pomoc,ktorú si mi už viackrát preukázala.Skry ma pod svoj ochranný plášť.Som veľmi šťastná,že Ťa mám Matka moja.Ďakujem Ti Matička moja.

Zľutuj sa Matička

(Mária, 28. 9. 2015 13:48)

Drahá Matička, prosím rozviaž všetky uzly v našej rodine, prosím nenechaj nás bez pomoci. Veď nikdy nebolo počuť, že by bol niekto opustený, kto sa utiekal pod Tvoju ochranu, Teba o pomoc, alebo o príhovor žiadal. Prosím, nezavrhni moje slová a ujmi sa láskavo našej rodiny. Len Ty nám môžeš pomôcť, nenechaj nás ako siroty bez pomoci.

prosba k Panne Márii

(Anna, 20. 7. 2015 7:57)

Panna Mária, posila mojej viery, pomôž mi odhaliť uzly v mojom komplikovanom živote a pomôž mi ich posilnením mojej slabej viery odovzdať Tvojmu milovanému Synovi Ježišovi Kristovi.Amen

Prosba o ochranu a vyslyšanie

(Anna, 19. 7. 2015 8:23)

Nepoškvrnené počatie, Matka Božia, zober ma pod svoj ochranný plášť aj
s mojim súžením...
Vďaka Ti, Sedembolestná Matička!

Kralovna pokoja

(Iveta, 6. 7. 2015 8:32)

Panna Maria. Dnes uz viem aj ja, ze mi pomozes a rozviazes vsetky uzly v mojom zivote, ktore mi doposial branili v stasti a skodili mne a mojej rodine. Mojim blizkym. Dakujem z celeho srdca za Tvoju pomoc. Chcem Ti patrit. Prosim zmiluj sa nad nami Svata matka, Matka Bozia.

Poďakovanie

(olga, 11. 5. 2015 9:03)

Panna Mária, ktorá rozväzuje uzly" - Tebe patrí moja vďaka za hneď 2 rozviazané uzly, ktoré ničili môj život a pokoj celej rodiny. Ďakujem Matka Božia, iba Ty mi môžeš pomôcť so svojim synom aj pri rozviazovaní ďalšich uzlov