Choď na obsah Choď na menu
 


UTOK NA NEBO

 

http://www.magnificat.sk/posolstvo-kralovnej-pokoja-vratte-sa-k-bohu/

 

Kardinál Burke organizuje„Útok na nebo“ 

 

Staňte sa jednýmz milióna katolíkov, ktorí sa modlia ruženec 1. dňa každého mesiaca za… Kardinál Burke organizuje modlitbovú iniciatívu – operáciu„Útok na nebo“. Cieľ modlitbového ťaženia kardinála Burkeho:Zmobilizovať milión prosebníkov, pretože politika a ľudská rétorikasúčasnú krízu vyriešiť nedokážu.

 

„Útok na nebo“ – tak znie názov modlitbovej iniciatívy, ktorú vyhlásil kardinál Raymond Burke, patrón Maltézskeho rádu, jeden z najvýraznejších obrancov katolíckej viery a katolíckej cirkvi vUSA. Organizácie akcie sa ujala Catholic Action for Faith and Family – Katolícka akcia za vieru a rodinu.

 

Cieľom je získať milión katolíkov, ktorí sa zaviažu, že sa po celý rok v prvý deň mesiaca budú modliť posvätný ruženec – iniciatíva je otvorená pre všetkých katolíkov na svete.

 

Situácia Cirkvi je veľmi vážna, a preto sa musia katolíci okrem osobných záležitostí modliť aj na konkrétny úmysel: Aby Cirkev opäť ožiarilo svetlo Pravdy a v srdciach veriacich zavládol pokoj.

Táto kampaň je odpoveďou na množstvo zla, pre ktoré stráca mnoho ľudí odvahu. „Ani politika ani ľudská rétorika nedokážu vyriešiť súčasnú morálnu krízu v Amerike a vo svete. Potrebujeme Božiu pomoc. Aký je najlepší  spôsob, ako sa postaviť proti zlu potratov, eutanázie, homo-sobášov, terorizmu a prenasledovania kresťanov a mnohému ďalšiemu zlu? Potrebujeme „ružencových bojovníkov“, vyhlásil Thomas  McKenna, predseda Katolíckej akcie za vierua rodinu.

 

Kardinál Burke: „Prvé pokušenie, s ktorým satan prichádza, je strata odvahy. Pokušenie je iba ilúzia, pretože Kristus, ktorý je v nás, nám dáva odvahu i v najťažších okamžikoch. Buďte odvážni, bratia a sestry, a majte pevnú nádej. Začnite spolu s nami útočiť na nebo!«

 Táto modlitbová iniciatíva pripomína Ružencovú krížovú výpravu františkána Petra Pavlíčka na konci druhej svetovej vojny v Rakúsku, rozdelenom na štyri okupačné zóny. K iniciatíve sa vtedy pripojili státisíce rakúskych katolíkov a stal sa zázrak! Rusi odtiahli.

                                                                                                       

Podrobnejšieinformácie na:

http://www.catholicaction.org/

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.